Premii și Concursuri

Concursuri 2018

Concurs National “Star Dance”

13 ianuarie 2018

  • Locul I – Dans Caracter / Emilia Turnescu
  • Locul I – Balet / Emilia Maria  Turnescu
  • Diploma de Excelenta Balet / Emilia Turnescu
  • Diploma de Excelenta la Balet – Balet Academic Svetlana
  • Diploma de Excelenta Dans Caracter – Balet Academic Svetlana

Concurs National “De Dragobete la Palat”

24 februarie 2018

  • Premiul de Excelenta / Balet Academic Svetlana
  • Locul I – Balet / Emilia – Maria Turnescu
  • Locul I – Contemporan / Corina Alexandra  Terteliu
  • Locul I – Contemporan / Emilia Maria Turnescu
  • Locul I – Balet / Ecaterina Maria Nicolae
  • Locul I – Balet / Ecaterina Maria Nicolae
  • Locul I – Balet / Elisabeta Popov
  • Locul I – Balet / Antonia Dinu Ciobanu
  • Locul I – Balet / Yadan Maurice Liebermann

Concursul European D.W.C. – București / România

10-11 martie 2018

  • Locul I  – “Popuri” / Emilia Maria Turnescu

Ministerul Educatiei Nationale Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti 

6 Martie 2018

  • Diploma “Mentiunea I” – Dans Clasic / Emilia Maria Turnescu

Concursul National “Primavara ca-n Regat la Palat”

18 martie 2018

  • Locul II – Balet Clasic / Grup
  • Locul I – Dans Caracter Duet / Ecaterina Maria Nicolae, Corina Alexandra Terteliu
  • Locul I – Balet Clasic / Emilia Maria Turnescu

Marele Trofeul al Federatiei Arta, Muzica si Sport

  • Locul I – Muzica Usora / Emilia Maria Turnescu
  • Diploma Premiul de Excelenta / Svetlana Zotina
  • Locul I – Balet Clasic / Grup Balet Academic Svetlana

Concursul “Lebada de Cristal”, editia a VI-a 

22-25 martie 2018

  • Locul  I  Dans Contemparan / Modern – Preprof “Requiem” / Emilia Maria Turnescu
  • Locul I Grup – “Swan Lake” – Duet / Corina Alexandra Terteliu, Ecaterina Maria Nicolae
  • Locul II – Variatia – ” Aurora “/ Emilia  Maria Turnescu
  • Diploma de Excelenta” / Svetlana Zotina
  • Locul II – Dans Caracter grup – “Country”
  • Locul II  – Dans Clasic Grup  – “Ghiocei”
  • Locul II – Dans Clasic Duo  – “Amazing Pearls”
  • Locul I – Dans Caracter Grup  – Dans “Ardelenesc”
  • Locul I – Dans Clasic Cu Pointes  – Preprofesional – ” Variatia Black Swan” / Emilia Maria Turnescu
  • Locul I – Lirical/Jazz – Preprofesional – “Can’t be Tamed” / Emilia Maria Turnescu

Concursul FDSA 7 Constanta 

12-13 mai 2018

  • Locul II  – Balet Grup Dans – “Polka”
  • Locul I – Balet Pro / Duet  – ” Swan Lake Act II  Big Swans Dance” / Ecaterina Maria Nicolae, Corina-Alexandra Terteliu
  • Locul I – Balet Clasic Pro Variatia  “Gisele” / Emilia Maria Turnescu
  • Locul  II –  Contemporan Pro  Dans – ” Til Enda” / Emilia Maria Turnescu
  • Locul II   –  Balet Grup  – ” Valsul Florilor”
  • Locul I   –  F. International  – Dans “Spaniol” / Corina Alexandra Terteliu, Ecaterina Maria Nicolae

Bucharest Dance Awards Editia a IV-a

Teatrul de Revista Constantin Tanase
26 – 27 mai 2018

  • Locul I – Dans Contemporan / Emilia Maria Turnescu
  • Locul I – Balet / Emilia Maria Turnescu
  • Locul I – Balet / Yadan Maurice Liebermann, Elisabeta Popov, Antonia Dinu Ciobanu

Concursul National de Arta Coregrafica “Eurodans”, editia a IX-a

Ministerul Educatiei Nationale Inspectoratul scolar Judetean Prahova Palatul Copiilor, Municipul Ploiesti Opera Comica pentru Copii ,Palatul National al Copiilor Bucuresti
20 iunie 2018

  • Locul I  – Dans Contemporan/Modern Dans -“Till Enda” / Emilia Maria Turnescu
  • Locul  II  – Dans Clasic , Pre – Profesional  – ” Queen of the Dryads” / Emilia Maria Turnescu
  • Locul I  – Dans Contemporan, Pre – Profesional Dans ” Tell Enda” / Emilia Maria Turnescu

Concursul ” Marele Premiu” al P.N.C. – editia a VII-a

Romani Ministerul Educatiei Nationale Palatul National al Copiilor
20 iunie 2018

  • Premiul I – Balet Clasic / Emilia Maria Turnescu
  • Diploma de Excelenta / Svetlana Zotina – Balet Academic Svetlana

Mai multe fotografii: