Premii și Concursuri

Concursuri 2020

Concursul de Balet „Diamont Dance Cup” 16 februarie 2020 Locul II – ”Fulgi de nea” / Grup Locul II – Variatia „Talisman” / Antonia Dinu Ciobanu Lpcul II – Variatia „Kanar” / Veronika  Pavlov Locul I – „Tarantella” /  Grup Locul  I – …
→ Mai multe detalii


Concursuri 2019

Concursul de Balet-Dans AWARDS BDA – Editia a VI-a 10-11 mai  2019 / Teatru Metropolis Locul I  – Variatia ” Kanar” / Olesia Dolinina Locul I  – Variatia  „Pasarea Albastru” / Ydan Maurice Liebermann Locul I  – Variatia ” Kanar” …
→ Mai multe detalii


Concursuri 2018

Concurs National „Star Dance” 13 ianuarie 2018 Locul I – Dans Caracter / Emilia Turnescu Locul I – Balet / Emilia Maria  Turnescu Diploma de Excelenta Balet / Emilia Turnescu Diploma de Excelenta la Balet – Balet Academic Svetlana Diploma de Excelenta Dans Caracter …
→ Mai multe detalii


Concursuri 2017

Festivalul de Dans – „Stelele Aurii” 24-26 noiembrie  2017 DIPLOMA de excelenta: Locul I – Variatia „Mersedes” / Emilia  Maria Turnescu DIPLOMA de excelenta: Locul I – Dans „Rusesc” / Emilia  Maria Turnescu Gala Art Out 2017 Asociaţia  ArtOut acordă …
→ Mai multe detalii


Concursul European Koln – Germania (2016)

Concursul European Koln – Germania: 23-27.02.2016 Locul a II-lea – Emilia Maria Turnescu – Variatia din baletul „Don Quixote” – „Kitri” Locul a III-lea – Emilia Maria Turnescu – Dans Jazz – „Candyman” A castigat participarea la Concursul European Rimini (Italia)!!! …
→ Mai multe detalii


Concursul european D.W.C. – București / România (2016)

Concursul European DWC România  5-6 martie 2016 Premiul I – Emilia Turnescu – „Candyman” Jazz Premiul al II-lea – Alexandra  Aciu  – „Jive Shake it Off” Jazz Premiul al II-lea – „Hora Moldoveneasca Premiul al II-lea – „Toamna” Premiul al II-lea – Neagu Ana și Daria Zorlescu …
→ Mai multe detalii


Concursul european B.D.F. – Romania (2015)

La Concursul European B.D.F.  20 – 22 noiembrie 2015 Premiul I – Emilia Turnescu – „Candiman” Jazz Premiul al II-lea – Alexandra  Aciu  – „Jive Shake it Off” Jazz Premiul I –  „Hora Moldoveneasca Premiul al II-lea – „Toamna” Premiul al II-lea – Neagu Ana și Daria Zorlescu …
→ Mai multe detalii