Premii și Concursuri

Concursuri 2019

Concursul de Balet-Dans AWARDS BDA – Editia a VI-a

10-11 mai  2019 / Teatru Metropolis

  • Locul I  – Variatia ” Kanar” / Olesia Dolinina
  • Locul I  – Variatia  “Pasarea Albastru” / Ydan Maurice Liebermann
  • Locul I  – Variatia ” Kanar” / Veronika Pavlov
  • Locul I –  Dans “German”/  Grup
  • Locul  I –  Dans “Kadril”  / Ana Bovnoczki , Albert Bovnoczki
  • Locul I   – Dans “Tarantella” / Grup 
  • Locul  II – Variatia “Papusa”/ Elisaveta Popov
  • Locul I   – Dans “Fulgi de nea” / Grup
  • Locul I   – Dans “Lebedele” / Grup
  • Locul I   – Variatia “Gamzatti”, “Mersedes” / Corina – Alexandra Terteliu
  • Locul I   – Dans “Ardelenesc” / Grup
  • Locul I   – Dans “Rusesc”/ Ksenia Dolinina

Concursul de Balet “EuRoDans” – Editia a X-a

Ministerul Educatiei Nationale Inspectoratul Scolar Prahova, Palatul Copiilor Municipiul Ploiesti
8 iunie 2019

  • Locul I   – “Lebedele” / Grup
  • Locul I   – Variatia  – ” Gamzatti” , “Mersedes” / Corina – Alexandra Terteliu
  • Locul I   – Dans “Ardelenesc / Grup
  • Locul I   – Dans “Rusesc “/ Ksenia Dolinina

Concursul “Premiul de Popularitate al scolilor de Dans”

15 iunie 2019

  • Locul I  – Variatia ” Kanar” / Olesia Dolinina
  • Locul I  – Variatia “Pasarea Albastru” / Ydan Maurice Liebermann
  • Locul I  – Variatia “Kanar” / Veronika Pavlov
  • Locul I –  Dans  “Waltz of Roses / Grup
  • Locul  I –   Dans ” Kadril” / Ana Bovnoczki , Albert Bovnoczki
  • Locul I   –  Dans “Tarantella” / Grup 
  • Locul  II – Variatia “Papusa” / Elisaveta Popov
  • Locul I  – Dans “Fulgi de nea” / Grup

Serbare la Palatul Copiilor

16 iunie 2019

  • Locul I – “Wals of Roses” / Grup
  • Locul I – Dans “Romashki” / Grup
  • Locul I – Variatia “Gamzatti” / Corina – Alexandra Terteliu
  • Locul I – Variatia “Copelia” / Ecaterina Maria Nicolae
  • Locul II – Variatia “Redisohka” / Olesia Dolinina

Concursul de Balet ” Alexis on Tour”

13 octombrie 2019

  • Locul I – Variatia “Mersedes” / Corina Alexandra Terteliu
  • Locul I – Dans “Spaniol” / Corina Alexandra Terteliu, Ecaterina Maria Nicolae
  • Locul II – Dans “Kadril” / Ana Bovnoczki, Albert Bovnoczki
  • Locul II – Dans “Tarantella” / Grup
  • Locul I – Dans “Romashki” / Grup

Concursul de Balet “Regal Dance Cup – Mihai Petre”

9 noiembrie 2019

  • Locul I   – Dans “Fulgi de nea” / Grup
  • Locul I   – “Lebedele” / Grup
  • Locul I   –  Variatia “Gamzatti” , “Mersedes”/Corina / Alexandra Terteliu
  • Locul I   –  Dans “Ardelenesc” / Grup
  • Locul I   –  Dans “Rusesc” / Ksenia Dolinina
  • Locul II   –  Variatia “Papusa” / Erica Antonescu

Serbare De Craciun!

18 decembrie 2019


Mai multe imagini: